Google Grafika – wyszukiwanie obrazem w Google

Internet to w dalszym ciągu najszersze źródło informacji. Na większość pytań otrzymuje się wyczerpującą odpowiedź. Tak też jest w przypadku pytań dotyczących grafiki. W celu ułatwienia tego typu poszukiwań, przeglądarka Google, od pewnego czasu zaopatrzona jest w funkcje wyszukiwania grafiki. Z tej funkcji korzystają między innymi osoby, które znalazły w Sieci ciekawą grafikę i pragnęłyby dowiedzieć się o niej czegoś więcej, jak też autorzy zdjęć, którzy chcą sprawdzić, czy ktoś bezprawnie nie wykorzystuje ich fotografii. Owa funkcja jest też wykorzystywana do sprawdzenia czy zdjęcie jest faktycznie autorstwa tej osoby, która się za autora podaje.

Sposoby wyszukiwania grafiki.

Po wejściu na stronę images.google.com., mamy kilka sposobów na wyszukiwanie obrazem. Pierwsza opcja to „przeciągnij i upuść”. Wtedy to przeciąga się obraz na pole wyszukiwarki. Można to zrobić ze zdjęciem bezpośrednio znalezionym w internecie. Automatycznie otrzyma się wynik wyszukiwania. Drugi sposób to sprawdzenie grafiki, która jest już w komputerze. Na stronie google grafika, trzeba znaleźć ikonkę przedstawiającą aparat fotograficzny i na niego kliknąć. Pokaże się okno, gdzie znajduje się przycisk „wyślij obraz”. Wtedy otwierają się wszystkie foldery na komputerze i jest możliwość wybory grafiki. Po wysłaniu obrazu, otrzymuje się informacje o samym obrazie jak tez o jego lokalizacjach. Obraz, którego nie ma na komputerze ale znany jest jego adres URL również może być wyszukany za pomocą tego samego okna, trzeba tylko kliknąć na opcję „wklej adres URL obrazu”.

Rozszerzenia dla Chrome i FireFoxa.

W przypadku tych wyszukiwarek działanie jest chyba jeszcze łatwiejsze. Po prostu po najechaniu myszką na grafikę naciskamy prawy klawisz. Pojawia się menu rozwijalne a tam opcja o pokazaniu informacji o obrazie.

Poprzedni artykułJak założyć lub usunąć konto z Instagram? Rejestracja na Insta krok po kroku
Następny artykułJaki komputer do gier wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj