Czy sztuczna inteligencja zdominuje call center?

Postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji sprawia, że pojawia się ona w coraz większej liczbie branż. Dotyczy to między innymi branż związanych z kontaktami z klientami. Natomiast na razie sztuczna inteligencja nie jest w stanie zapewnić pełnej obsługi klientów. Wynika to przede wszystkim z ograniczenia algorytmów wbudowanych w systemy wykorzystujące sztuczną inteligencję. Wprawdzie prace nad maszynowym uczeniem się algorytmów sztucznej inteligencji są coraz bardziej zaawansowane, ale nadal nie są w stanie zapewnić kompleksowej obsługi procesów w ramach telefonicznej obsługi klientów.

Intensywny rozwój sztucznej inteligencji

Prace nad rozwojem sztucznej inteligencji są bardzo intensywne. W wielu branżach wdrażane są różne rozwiązania, które wykorzystują obecne możliwości sztucznej inteligencji. Jednak przy skomplikowanych procesach, do których zalicza się telefoniczna obsługa klientów, ai call center ma duże ograniczenia. Natomiast stworzenie uczących się programów jest w stanie zapewnić, że sztuczna inteligencja, w ramach realizowania telefonicznej obsługi klientów, będzie mogła w pełni zastąpić ludzi.

Czy warto wykorzystać już dostępne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji?

Jeśli chcesz w firmie zautomatyzować pewne procesy, wówczas postawienie na rozwiązania pozwalające na wykorzystanie sztucznej inteligencji ma sens.

Do zalet sztucznej inteligencji można zaliczyć między innymi:

  • niższe koszty,
  • automatyzację procesów,
  • ograniczenie powtarzania się standardowych błędów.

Obecnie sztuczna inteligencja w rozwiązaniach stosowanych w programach do obsługi telefonicznej klientów jest w stanie pełnić funkcję wspomagającą konsultantów. Jeśli Twoja firma chce skorzystać z automatycznego oddzwaniania do klientów, rozpoznawania nastroju klientów, grupowania połączeń, to programy wykorzystujące sztuczną inteligencję będą doskonałym rozwiązaniem. Natomiast możliwości uczenia się przez programy wykorzystujące sztuczną inteligencję nie są zaawansowane na tyle, aby móc całkowicie ograniczyć korzystanie z pracy konsultantów.

Poprzedni artykułCzy pozycjonowanie strony w Internecie się opłaca?
Następny artykułJak wybrać najlepszą ofertę abonamentu komórkowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj