Facebook Lite – co to jest FB Lite?

Oprócz standardowej wersji aplikacji Facebook na telefony komórkowe od jakiegoś czasu ściągnąć możemy także apkę Facebook Lite. Czym jest „odchudzona” wersja popularnego serwisu i komu może się przydać?

Co to jest Facebook Lite?

Aplikacja Facebook Lite to szybsza i zajmująca mniej miejsca aplikacja Facebooka. Jej funkcjonalności nie są w żaden sposób ograniczone – przy jej pomocy skorzystamy z najpotrzebniejszych funkcji serwisu, takich jak wysyłanie wiadomości i konwersacje grupowe czy udostępnianie zdjęć i statusów. Umożliwia ona otrzymywanie standardowych powiadomień oraz śledzenie aktywności znajomych i polubionych stron. Od jakiegoś czasu przy pomocy Facebook Lite możemy także korzystać z Marketplace, czyli miejsca przeznaczonego do lokalnego sprzedawania i kupowania różnego rodzaju przedmiotów wystawionych na sprzedaż przez użytkowników Facebooka.

Największą różnicą między klasyczną wersją aplikacji a Facebookiem Lite jest rozmiar aplikacji, zużycie pamięci telefonu i szybkość ładowania. Wersja Lite zużywa mniej energii i korzysta z uproszczonego interfejsu graficznego. Podobnie jak standardowa aplikacja Facebooka, wersja Lite jest całkowicie darmowa i możliwa do pobrania przez wszystkich użytkowników smartfonów z systemem Android. Od niedawna dostępna jest także na telefony z systemem iOS.

Dla kogo jest Facebook Lite?

Facebook Lite został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach pochodzących z krajów rozwijających się – na przykład Bangladeszu czy Nigerii, gdzie testowano jego pierwsze wersje. Znakomicie sprawdzi się także w przypadku starszych modeli telefonów komórkowych. Docenią ją również użytkownicy, którzy nie mają dostępu do nieograniczonej, szybkiej łączności internetowej – Facebook Lite obsługuje sieć 2G oraz zużywa mniej danych z pakietów internetowych.

Poprzedni artykułJaki wzmacniacz sygnału WiFi kupić?
Następny artykułJak wylogować się z messengera FB?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj