Gadżety kolekcjonerskie z Wiedźmina (The Witcher) rozchwytywane przez fanów

Wiedźmin zapisał się w popkulturze złotymi zgłoskami i nic nie wskazuje, aby jego popularność spadała.

Wiedźmin to zbiór opowiadań oraz książkowy debiut Andrzeja Sapkowskiego, który napisał pięć opowiadań na temat przygód wiedźmina Geralta. Opowiadania te zostały opublikowane na stronach poczytnego czasopisma „Fantastyka”. Opowiadania Sapkowskiego zawsze były popularne wśród polskich fanów, jednak prawdziwą sławę Geraltowi przynosiły gry komputerowe: Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy królów i Wiedźmin 3: Dziki gon. Dodatkowo na podstawie opowiadań Sapkowskiego powstał film Wiedźmin z 2001, serial wyprodukowany przez Netflix, liczne komiksy oraz słuchowiska z dziełem aktorów, efektami dźwiękowymi i muzyką. Nie można zapomnieć o tematyce: gadżety Wiedźmin, których jest naprawdę mnóstwo.

Przygody Wiedźmina Geralta na dużym ekranie pojawiły się w 2001 roku za sprawą filmu fantasy, powstałego na podstawie opowiadań Sapkowskiego. Był to efekt prac nad telewizyjnym serialem, który polscy widzowie mogli obejrzeć w 2002 roku. Główną rolę powierzona Michałowi Żebrowskiego, który przez ponad pół roku przygotowywał się do odgrywania sceny walk. W 2019 roku Netflix na swojej platformie wypuścił serial o popularnym już Geralcie, co pozwoliło jeszcze bardziej wypromować polską fantastykę. Pierwsza seria zawiera przygody wybrane ze zbioru opowiadań Miecz przeznaczenia oraz Ostatnie życzenie, poprzedzające sagę o wiedźminie i zostały wykorzystane do przedstawienia zarysu poszczególnych postaci w serialu. W 2021 roku możemy się spodziewać drugiej serii tego kultowego serialu.

Jednak prawdziwa popularyzacja postaci Geralta, nastąpiła wraz grami komputerowymi stworzonymi przez studio CD Projekt Red. Wiedźmin gra składa się z trzech głównych gier oraz kilku spin-offów. To właśnie te trzy pierwsze gry uważane są za trylogię przygód Geralta z Rivii. Pierwsza z nim przedstawia wydarzenia, które miały miejsce kilka lat po przygodach Geralta z książki Pani Jeziora, a punktem startowym dla całej opowieści jest powrót bohatera z Wysypy Jabłoni, który stracił pamięć. Przez kilka następnych miesięcy postać stara się odzyskać pamięć i w tym celu angażuje się w różne przygody, które wpływają na przyszłość świata.

Artykuł powstał na podstawie informacji otrzymanych ze sklepu IdealneUpominki na temat gadżetów z uniwersum Wiedźmina. Niesłabnąca popularność Geralta z Rivii przekłada się na wzrost zainteresowania fanów gadżetami kolekcjonerskimi. Możemy zamówić figurki, medaliony, biżuterię wzorowaną na tej noszonej przez głównych bohaterów sagi, puzzle oraz wiele innych produktów dostępnych na sklepie: IdealneUpominki.pl

Poprzedni artykułJak wybrać program antywirusowy?
Następny artykułCo HP robi lepiej od innych producentów laptopów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj