Google AdSense, czyli jak zarabiać na reklamach?

Google AdSense, czyli jak zarabiać na reklamach?

Ideą przyświecającą stworzeniu systemu reklam AdSense było zrealizowanie takiego mechanizmu, w którym wyświetlane treści są zgodne z oczekiwaniami oraz zainteresowaniami konkretnych odbiorców. Materiały pojawiające się na stronie są bowiem dopasowane zarówno do jej treści, jak również do historii wyszukiwania osoby ją odwiedzającej. Google natomiast płaci wydawcom ustaloną wcześniej stawkę, liczoną za jedno kliknięcie w reklamę.

Aukcje reklam

Dzięki systemowi aukcji właściciel witryny może być pewien, że na jego stronie wyświetlać się będą najlepiej w danym czasie płatne materiały. To nowatorski system, który zapewnia regularne dochody, a także sprawia że ceny poszczególnych reklam są jak najbardziej rynkowe. Firmy chcące skorzystać z AdSense jako metody zareklamowania swojego towaru lub usługi mogą wcześniej poznać stawkę, jaką będą musiały zapłacić za jedno kliknięcie, a tym samym szacunkowy koszt całej kampanii reklamowej.

Zarabianie w praktyce

Po pierwsze trzeba udostępnić przestrzeń reklamową, najlepiej w najbardziej przykuwających wzrok miejscach strony. Samemu wybiera się to, gdzie reklamy mogą się pojawiać oraz jakie będą duże. Następnie jest licytacja udostępnionej przestrzeni, na której pojawią się w pierwszej kolejności najdroższe z dostępnych reklam. Zasady działania programu sprawiają, że nikt nie musi się obawiać o swoją płatność, wszyscy reklamodawcy bowiem są skrupulatnie rozliczani.

Oczywiście wszyscy użytkownicy muszą respektować zasady funkcjonowania programu. Obowiązek ich przestrzegania spoczywa na wydawcach, ale także na reklamodawcach. Każda strona oferująca przestrzeń reklamową musi zostać zaakceptowana, a treść reklam też nie może łamać regulaminu. W innym przypadku konto może zostać tymczasowo wyłączone lub nawet definitywnie skasowane.

Poprzedni artykułGoogle AdWords (Ads) – czym są linki sponsorowane?
Następny artykułNajlepsze gry MMO na 2020 rok! Top gry online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj