Jak wybrać najlepszą ofertę abonamentu komórkowego?

Abonament komórkowy gwarantuje wiele korzyści, ale oferty operatorów znacząco się różnią. Dobry abonament musi być przede wszystkim tani i przejrzysty.

Czym jest abonament telefoniczny i kto powinien z niego skorzystać?

Abonament telefoniczny jest rodzajem umowy zawieranej między operatorem komórkowym a klientem obejmującej dostarczanie usług telekomunikacyjnych w ramach stałej miesięcznej opłaty, która jest niezmienna w zależności od częstotliwości i trybu korzystania z telefonu. Kiedyś w ramach abonamentu można było wykorzystać określoną pulę połączeń i SMS-ów, a dzisiaj oferty abonamentowe są już nielimitowane, co oznacza, że mamy nieograniczone rozmowy i wiadomości, ale ograniczona jest zawsze wielkość pakietu internetowego, a po przekroczeniu dostępnego pakietu płacimy dodatkowo, co zwiększa cenę naszego miesięcznego abonamentu.

Łączny koszt abonamentu telefonicznego ze wszystkimi składnikami

W celu porównania korzyści wynikających z podpisania umowy na abonament u konkretnego operatora komórkowego trzeba przede wszystkim porównać koszty tych abonamentów, ale też standardy i usługi wliczone w abonament. Można to zrobić na gsmekspert.pl/abonamenty. Rozmowy i SMS-y są dzisiaj nielimitowane, ale różnice mogą dotyczyć kosztu MMS-ów i internetu. W podobnych abonamentach za tę samą cenę ilość internetu może się nawet dwukrotnie różnić. Gdy jeden operator oferuje abonament z pakietem 10 GB, u innego operatora w tej samej cenie może być dostępny pakiet 20 GB, co będzie robiło różnicę osobom, które często korzystają z sieci w telefonie. Oceniając poszczególne oferty należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki korzystamy z telefonu.

Długość trwania umowy na abonament telefoniczny

Obecnie na rynku można się spotkać z dwoma rodzajami umów na abonament. Bez wątpienia najlepsza oferta abonamentu komórkowego będzie ofertą z umową na czas nieokreślony, co oznacza, że klient może taką umowę w każdej chwili zerwać, jeżeli stwierdzi, że standardy oferowane przez operatora nie spełniają jego oczekiwań lub w każdym innym przypadku. Do niedawna abonamenty były dostępne tylko z umowami na czas określony i w dwóch wariantach: na 12 miesięcy lub na 24 miesiące. Umowa na 24 miesiące bardziej się opłacała, bo przy takiej umowie abonament był tańszy. Mimo wszystko część klientów obawiała się wiązania z jednym operatorem na aż tak długi czas i mimo wyższych kosztów ludzie ci wybierali abonament na 12 miesięcy. Obecnie najlepiej skorzystać z umowy na czas nieokreślony, bo będziemy ją mogli w każdej chwili wypowiedzieć.

Koszt rozmów, wiadomości po przekroczeniu kwoty abonamentu

Jeśli interesujący nas abonament nie zakłada nielimitowanych rozmów i wiadomości, to musimy się upewnić, jaki jest ich koszt po przekroczeniu limitu przyznanego dla abonamentu. Może się okazać, że abonament będzie tani i na pierwszy rzut oka bardzo korzystny, ale ograniczona liczba minut do wykorzystania i ograniczona liczba SMS-ów sprawią, że do podstawowego rachunku będziemy musieli zawsze dopłacić, a te dodatkowe opłaty znacznie zwiększą nasze miesięczne wydatki. Zawsze należy się skupić na tych ofertach, które gwarantują najtaniej te usługi, które są dla nas szczególnie istotne i najczęściej wykorzystywane. Ten argument jest kolejnym, który przemawia za ofertami z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami.

Czy istnieje coś takiego jak idealny abonament?

Bez wątpienia chcielibyśmy łatwo wybrać najlepszą ofertę telefonu komórkowego spełniającą nasze oczekiwania, ale niestety prawda jest taka, że nie ma jednego idealnego abonamentu, który sprawdzi się w każdym przypadku. Wszystko ostatecznie zależy od naszych oczekiwań i potrzeb oraz od naszego budżetu. Jeżeli budżet jest wyższy, to znajdziemy abonament z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami, korzystnymi rozmowami w ramach roamingu i dużym pakietem internetowym, który całkowicie nam wystarczy. Jeśli z kolei budżet mamy mocno ograniczony, to musimy się skupić głównie na tych aspektach oferty, które są dla nas szczególnie ważne i z których w późniejszym czasie będziemy najczęściej korzystać.

Adam Kamiński
GSMekspert
https://gsmekspert.pl

Poprzedni artykułCzy sztuczna inteligencja zdominuje call center?
Następny artykułErpBox – jakie daje możliwości w świecie e-commerce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj