Jaki komputer do gier wybrać?

Na co zwrócić uwagę kupując komputer do gier?

Komputer do gier musi z pewnością różnić się od komputera, który ma służyć jedynie do przeglądania Internetu lub korzystania z pakietu biurowego. Komputery do gier muszą być sprzętem bardziej wydajnym. Jeśli lubimy, a przede wszystkim znamy się na komputerach, to  możemy sami dobrać sobie takie komponenty, czyli płytę główną, płytę graficzną czy dźwiękową, która idealnie będzie sprawdzała się podczas gier. Jeśli jednak samodzielny montaż czy dobór różnych podzespołów przerasta nas, to możemy kupić gotowy, złożony komputer.

Jakie cechy powinien mieć komputer przeznaczony głównie do grania?

Taki komputer powinien mieć :

  • płytę główną do gier, dopasowaną do procesora i pamięci RAM;
  • Co najmniej 4 – rdzeniowy procesor;
  • świetne chłodzenie podzespołów komputera;
  • wydajną kartę graficzną;
  • dodatkowy i szybki dysk SSD;
  • zasilacz o mocy dostosowanej do pozostałych komponentów.

Jaki procesor wybrać do komputera gamingowego?

Jeśli wybieramy procesor do komputera gamingowego powinniśmy zdecydować się na droższe, ale wydajniejsze rozwiązanie. Warto więc zainwestować w komputer z procesorem przynajmniej 4 – rdzeniowym. W innym razie, najnowsze gry nie będą nam się chciały uruchamiać, a jeśli się uruchomią to jakoś gry będzie słaba. Trzeba pamiętać, że różne podzespoły powinny być na podobnym poziomie. Jeśli będą się od siebie znacznie różnić, to mogą się nawzajem osłabiać. Przykładowo, jeśli będziemy mieli świetną kartę graficzną, a przy tym procesor nisko – rdzeniowy to wtedy nie uda nam się skorzystać z pełni możliwości karty graficznej.

Karta graficzna do gier – czym się kierować?

Wybierając kartę graficzną warto kierować się dwiema kwestiami. Pierwsza – oznaczenie producenta – oraz druga – ilość pamięci graficznej na karcie. Jeśli chodzi o pamięć na karcie graficznej, to zalecane jest 4, 6 a nawet 8 GB.

Poprzedni artykułGoogle Grafika – wyszukiwanie obrazem w Google
Następny artykułJaki fotel gamingowy kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj