Jaki laptop dla studenta?

Na każdych studiach potrzebny jest komputer.

Trudno jest sobie dzisiaj wyobrazić studiowanie bez posiadania komputera i nawet nie warto próbować, albowiem jest to prawie niemożliwe. Trzeba zakupić jakiś sprzęt komputerowy przed rozpoczęciem roku akademickiego. Ale co konkretnie? Jakie parametry powinien mieć sprzęt?

Najlepszy będzie laptop

Studia to czas, w którym nie siedzi się w jednym miejscu. Komputer potrzebny jest na zajęciach, a te są w różnych miejscach. Trzeba być mobilnym. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest laptop.

Istnieje tutaj kilka kategorii komputerów, które różnią się między sobą dwoma ogólnymi parametrami: wielkością i mocą obliczeniową. Z jednej strony są ultrabooki, czyli urządzenia bardzo lekkie, cienkie i przede wszystkim mobilne, których moc obliczeniowa jest raczej niewielka, ale za to są bardzo poręczne i najczęściej ładne. Zwykle są też dość drogie. Na drugim biegunie znajdziemy klasyczne laptopy, które są większe, posiadają dużą moc obliczeniową, bywają dość drogie i mogą całkiem długo pracować na baterii. Co będzie najlepsze dla studenta? Zazwyczaj warto jest jednak stawiać na możliwości, a nie na mobilność, ponieważ poświęcenie odrobiny wygody na rzecz znacznie wygodniejszej pracy przez cały dzień.

Kwestia ceny

W przypadku laptopów o wysokiej wydajności poważnym problemem może być cena. Tutaj jednak pomogą takie serwisy, jak vedion.pl, w których istnieje możliwość zakupienia sprzętu poleasingowego. Laptopy poleasingowe to pełnosprawne urządzenia, które były wykorzystywane przez firmy. Dlaczego już nie są wykorzystywane? Powodów jest wiele. Czasami firma już nie potrzebuje komputerów, czasami firmy już nie ma, kiedy indziej firma co roku wymienia komputery na najlepsze modele i starsze trzeba sprzedać. To tylko przykłady. Dla studenta ważne jest to, że za niewielkie pieniądze kupuje w pełni sprawny komputer, którego największą wadą jest czasami drobny ślad normalnego używania. Żeby takich śladów nie było za dużo, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednią torbę na laptopa, która zabezpieczy go w czasie transportu. Takie torby można kupować od razu przy zakupie samego urządzenia, by mieć pewność, że nowa zabawka nie zepsuje się w kilka godzin po jej zakupie.

Poprzedni artykułCzy warto inwestować w aparat fotograficzny dla zawodowców?
Następny artykułZalety pakietu Microsoft 365 w pracy zdalnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj