Monitor dla gracza, co warto wiedzieć przed zakupem?

Monitor dla gracza, co warto wiedzieć przed zakupem?

Technologia rozwija się bardzo szybko, a jakość gier wzrasta z każdym rokiem. Żeby odczuwać jak największą przyjemność podczas długich godzin grania w ulubione gry, potrzebny jest oczywiście wysokiej jakości monitor. Całe szczęście tego konkretnego sprzętu nie trzeba wymieniać często, a dobrze wybrany monitor może z powodzeniem służyć przez wiele lat.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając odpowiedni monitor powinno się zwracać uwagę na szereg czynników, takich jak: jakość obrazu, czas reakcji, forma wyświetlania, rozdzielczość czy liczba wyświetlanych klatek na sekundę. Producenci prześcigają się w każdej z opisanych kategorii, proponując coraz nowsze rozwiązania i coraz bardziej wymyślne udogodnienia. Wybierając monitor, trzeba mieć na uwadze, że musi się on zgrać z posiadanym przez gracza komputerem, gdyż stanowi jedynie jeden z wielu niezbędnych komponentów. W innym przypadku nie będzie możliwości, żeby w pełni wykorzystać możliwości dawane przez nowoczesny monitor.

Koniecznie należy sprawdzić, jak działa matryca

Nawet najlepszym producentom zdarzają się wpadki i na rynku mogą się pojawić wadliwe egzemplarze. Pierwszą rzeczą, którą należy więc zrobić tuż po zakupie sprzętu, jest sprawdzenie poprawnego działania matrycy. Najczęściej pojawiają się błędy w wyświetlaniu pikseli oraz nieznaczne nierówności w oświetleniu powierzchni ekranowej. Jeżeli kupujący nie jest biegły w tych sprawach, powinien zasięgnąć opinii specjalisty.

Przedział cenowy obecnych na rynku monitorów waha się od kilkuset złotych, do nawet pięciu tysięcy, dlatego wybierając odpowiedni sprzęt dla siebie, należy dokładnie określić swoje zapotrzebowanie. Warto również zaznajomić się z opiniami graczy, a wybór skonsultować z osobą bardziej orientującą się w temacie.

Poprzedni artykułJak usunąć konto z Facebook? Poradnik krok po kroku
Następny artykułJaki wzmacniacz sygnału WiFi kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj