Pobieranie filmów z FB – jak ściągnąć film z Facebooka?

Zobaczyłeś na Facebooku bardzo ciekawy film i chcesz go sobie ściągnąć i mieć u siebie na dysku, ale nie wiesz jak to zrobić, i czy w ogóle jest to możliwe? Tak, jest to możliwe. Możemy pobrać film z Facebooka na nasz dysk. Co więcej, nie jest to wcale takie trudne. Za chwilę, krok po kroku, przedstawię jak, należy to zrobić.

Jak ściągać filmy z Facebooka?

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, że pobieranie filmów z Facebooka, a potem ich udostępnianie, nie jest do końca zgodne z prawem. Filmy można udostępniać, ale nie można ich umieszczać jako swoich. Czy to znaczy, że w ogóle nie można pobierać filmów z Facebooka? Oczywiście, że to nie prawda. Filmy możemy pobierać, ale tylko na swój własny użytek. Są dwa sposoby na ściąganie filmów z Facebooka na swój własny użytek.

Pierwszy sposób na pobranie filmu z FB

Zaczynamy od uruchomienia filmu. Pojawią się wtedy na dole ekranu ikonki. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ekran, gdzie musimy wybrać opcję „pokaż adres URL filmu”. Mając już adres naszego filmu, musimy wkleić go na specjalną stronę. Strona ta to fbdown.net .Po wklejeniu adresu w odpowiednie miejsce na stronie klikamy Download. Dzięki temu film pobierze się na nasz komputer. Proste, prawda?

 Druga metoda pobierania filmów z FB

Możemy także pobrać film z Facebooka bez używania żadnych dodatkowych narzędzi. Włączamy film tak jak w poprzednim sposobie, i tak samo kopiujemy adres filmu. Ten adres filmu wklejamy w okno przeglądarki, a przed nazwą domeny facebook.com należy dodać literę m z kropką. Pozwala nam to przejść do mobilnej wersji Facebooka, gdzie istnieje możliwość pobrania filmu na komputer. Musimy znowu uruchomić film, kliknąć prawym przyciskiem myszki na niego, i wybrać opcję „zapisz film wideo jako”. Film zostanie ściągnięty na nasz komputer. Druga opcja jak widać też nie sprawi nam większych problemów.

Poprzedni artykułWindows 10 – wymagania, cena, dostępne wersje
Następny artykułCzy warto inwestować w aparat fotograficzny dla zawodowców?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj