Jak założyć lub usunąć konto z Instagram? Rejestracja na Insta krok po kroku

Chcesz założyć konto na Instagramie, ale nie do końca wiesz, jak to zrobić? Dzięki umieszczonym poniżej wskazówkom szybko zarejestrujesz się w serwisie i będziesz mógł udostępniać swoje zdjęcia. Znajdziesz tu także podpowiedzi, jak usunąć konto, gdy zdecydujesz, że już nie chcesz go prowadzić.

Rejestracja na komputerze

Jeżeli chcesz założyć konto na Instagramie, nie musisz od razu ściągać aplikacji – możesz to zrobić także na komputerze, w dowolnej przeglądarce. Po wpisaniu adresu: instagram.com na ekranie pojawi się okienko umożliwiające zarejestrowanie się w serwisie. Dane, które musisz uzupełnić to:

  • adres e-mail,
  • nazwa użytkownika (wymyślasz ją samodzielnie),
  • hasło.

Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych informacji kliknij opcję zarejestruj się. Nie zapomnij o sprawdzeniu, czy wprowadziłeś prawidłowy adres e-mail, bo do niego będzie przypisane Twoje konto.

Możesz także skorzystać z opcji logowanie przez Facebooka. Jeżeli ją wybierzesz, zostaniesz poproszony o rejestrację przy pomocy swojego konta.

Rejestracja w aplikacji

Wolisz założyć konto na Instagramie bezpośrednio w aplikacji? W takim razie pobierz ją, a następnie włącz, wtedy pojawi się okienko umożliwiające rejestrację. W przypadku smartfona z systemem Android pojawi się komunikat: zarejestruj się przy użyciu adresu e-mail lub numeru telefonu, a w przypadku Iphone’a: utwórz nowe konto. Wprowadź wymagane dane (adres e-mail lub numer telefonu) i kliknij Dalej. Konieczne jest przy tym utworzenie nazwy użytkownika, hasła oraz wprowadzenie danych profilowych. Po wszystkim wybierz opcję gotowe.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Żeby trwale usunąć konto na Instagramie, kliknij opcję Usuń konto. Musisz wprowadzić swoje hasło, a także wybrać z listy powód podjęcia takiej decyzji. Ostatnim krokiem jest kliknięcie opcji trwale usuń moje konto. W ten sposób usuniesz wszystkie swoje zdjęcia, komentarze, polubienia oraz znajomości.

Poprzedni artykułJak sprawdzić stan konta w T-mobile?
Następny artykułGoogle Grafika – wyszukiwanie obrazem w Google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj